AKTUALNOŚCI

Drzwi do innnego świata

dnia: 22.04.2016 - 18:30

Najpierw były biegi. Potem biegi i góry. Góry i podróże. Góry coraz wyższe. Podróże coraz dalsze. Tak jak biegi…
O Himalajach i innych górach, budowie studni w Afryce, podróżach i maratonach, opowie podczas kolejnego SPOTKANIA Z PODRÓŻNIKAMI I LUDŹMI GÓR: RAFAŁ FRONIA

Atrakcją spotkania będzie też
występ zespołu bębniarskiego RAFAŁA CHREBELI

RAFAŁ FRONIA - rocznik 71, maratończyk, himalaista, członek programu "Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015", podróżnik, wraz z przyjaciółmi założył stowarzyszenie "Źródła życia dla Afryki", którego celem jest budowa studni w Afryce. Współautor książki "Studni w Kamerunie - opowiadania z gór" i wielu innych górskich opowiadań i relacji. Kartograf, współtwórca Wydawnictwa Turystycznego PLAN w Jeleniej Górze. W zarządzie Rotary Club Karpacz Karkonosze.
Mieszka na wsi, pod Jelenią Górą przed oknami mając widok na Karkonosze, Rudawy Janowickie i Góry Kaczawskie, wiceprezes Sudeckiego Klubu Wysokogórskiego. Dom to dla niego azyl, tu czekają na niego żona Jola z dziećmi: Kamilem i Weroniką. Wspinał się w Tatrach, Alpach, Kaukazie, Andach i Himalajach, odwiedził Karakorum i góry Afryki, przeżył wybuch wulkanu, pobyt w strefie śmierci i smak świnki morskiej. Najbardziej lubi wyzwania, nie może usiedzieć w miejscu, ale gdy już nic nie robi, lubi położyć się na trawie i opalać się słuchając plusku wody w oczku wodnym.

O bębnach afrykańskich i zespole RAFAŁA CHREBELI:
https://www.facebook.com/rasowerytmy/?fref=ts

Organizatorzy: Fundacja Piętro Wyżej, Centrum Kultury w Żaganiu, Speleoklub Bobry Żagań, Pałac Książęcy sp. z o.o.