AKTUALNOŚCI

Karkonosze okiem Tomka Nasiółkowskiego

dnia: 02.03.2016 - 12:45

Rankiem 26 lutego 2016 r. uczniom żagańskich szkół, a tego samego dnia wieczorem wszystkim chętnym mieszkańcom Tomasz Nasiółkowski, meteorolog pracujący na Śnieżce opowiedział o "Zwykłych i niezwykłych zjawiskach w Karkonoszach". Prezentujemy zdjęcia z wieczornego spotkania autorstwa pana Jana Mazura.

ORGANIZATORZY: Fundacja Piętro Wyżej, Centrum Kultury w Żaganiu, Pałac Książęcy sp. z o.o., Speleoklub BOBRY ŻagańNOWY CYKL SPOTKAŃ z PODRÓŻNIKAMI I LUDŹMI GÓR:

"Gloria, miraż i morze chmur, czyli...
zwykłe i niezwykłe zjawiska meteorologiczne w Karkonoszach."


Zjawiska meteorologiczne są wspaniałymi spektaklami przyrodniczymi o niezwykłym pięknie i dynamice, które zachodzą w atmosferze ziemskiej. Wiele zjawisk możemy zaobserwować tylko i wyłącznie w górach, a Śnieżka i Karkonosze są idealnym miejscem do ich podziwiania. Podczas prezentacji poznamy i zobaczymy wiele zdjęć fenomenów natury, takich jak gloria, morze chmur, czy miraż.

O autorze:
Mieszka w Jeleniej Górze, magister geografii, pracuje jako meteorolog w Wysokogórskim Obserwatorium Meteorologicznym na Śnieżce. Od wielu lat jego życie związane jest z górami i turystyką. Profil jego działalności obejmuje kilka dziedzin, których wspólnym mianownikiem są góry i podróże. Jest licencjonowanym przewodnikiem górskim na obszarze Sudetów, pilot wycieczek krajowych i zagranicznych oraz przewodnik po Pradze. Oprócz oprowadzania grup po Dolnym Śląsku, Czechach i Saksonii podejmuję się wypraw o charakterze trampingowym i trekkingowym do krajów azjatyckich i afrykańskich. Prowadzę również prelekcje i wykłady multimedialne, w których przedstawiam opowieści i slajdy ze swoich podróży.