AKTUALNOŚCI

Nurkowanie w najwyżej położonych jeziorach świata

dnia: 13.01.2017 - 18:30

Zapraszamy na kolejne Spotkanie z Podróżnikami i Ludźmi Gór: tym razem przed Wami - MARCEL KORKUŚ. Co ciekawe, nasz gość mieszka w pobliskich Żarach, choć... rzadko można go tu spotkać. Najczęściej jest gdzieś... w świecie:)

MARCEL KORKUŚ - Instruktor nurkowania IANTD, płetwonurek techniczny, jaskiniowy i CCR. Certyfikowany płetwonurek w PADI, CMAS, IANTD oraz TDI.

Biegły sądowy z zakresu ratownictwa wodno-nurkowego i poszukiwań podwodnych. Absolwent Akademii Morskiej, specjalista z zakresu szeroko pojętego ratownictwa morskiego. Oficer nawigator z doświadczeniem na największych statkach specjalistycznych świata. Doświadczenie zdobywał m.in. w pracy na statkach do nurkowań saturowanych, Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa (SAR), Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym (LPR), we współpracy ze strażą pożarną i policją w trakcie wspólnych działań na akwenach wodnych. Ratownik WOPR Grupy Operacyjnej odznaczony GRATIA MAIOR za poszukiwanie i wydobywanie topielców oraz srebrną odznaką WOPR za zasługi. Przewodniczący sekcji nurkowej Grupy Poszukiwawczej Riese. Z nurkowaniem związany od 13 lat.
Wstęp wolny.

Zapraszają:
Fundacja Piętro Wyżej
Centrum Kultury w Żaganiu
Pałac Książęcy sp. z o.o.
Speleoklub Bobry Żagań