AKTUALNOŚCI

POZNAJ GOŚCI FESTIWALU

dnia: 01.03.2025 - 21:45


Wśród Organizatorów i Gości jest wiele Osób Neuroróżnorodnych, na czele z Joanną Szczepkowską i dr hab.n.med. Jarosławem Jóźwiakiem, Olgą Knapek, Piotrem Kamratem i muzykiem Marcinem Gromnickim, czy Renatą Wcisło.

Osoby neuroróżnorodne to m.in. osoby: z dysregulacją emocji (wysoko wrażliwe), sensoryczne, z zaburzeniami koncentracji i uwagi, nadpobudliwe (spektrum ADHD), z dysgrafią, dysleksją, dyskalkulią, leworęczne, z mizofonią, w spektrum autyzmu, w tym z zespołem Aspergera i wszystkie osoby, których mózgi funkcjonują inaczej niż u osób neurotypowych

 

enlightened Joanna Szczepkowska - ma ADHD, wspiera osoby neuroróżnorodne


Aktorka, pisarka, poetka i felietonistka. Urodzona w 1953 r w Warszawie. Wielokrotnie nagradzana za dokonania aktorskie, wykonawczyni wielu ról szekspirowskich, autorka m. in. opowiadań „ Fragmenty z życia lustra” sagi rodzinnej „ Kto ty jesteś , poezji „Ludzie ulicy i inne owoce miłości”, sztuk teatralnych – „Goła baba” ,„ADHD i inne cudowne zjawiska”, „Pelcia czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu”. Od 1999 roku publikuje felietony na które złożyło się kilka zbiorów m. in „ Piasek ze szkła” i „ Jak wyprostować koło”. W 1989 roku zasłynęła niespodziewanym ogłoszeniem „ końca komunizmu” w trakcie wywiadu jaki przeprowadzała z nią dziennikarka telewizji publicznej. Za działalność konspiracyjną i patriotyczną została nagrodzona Krzyżem Kawalerskim i Orderu Odrodzenia Polski i Srebrnym Krzyżem Zasługi. Kontrowersje wokół jej publicystyki odbiły się szerokim echem w polskiej debacie publicznej a także na jej życiu artystycznym. Malarstwo z wykorzystaniem współczesnych technik wydaje się kolejnym etapem jej poszukiwań.



enlightened dr hab. n.med. Jarosław Jóźwiak - ma ADHD, wspiera osoby neuroróżnorodne


W mojej praktyce lekarskiej zajmuję się przede wszystkim zaburzeniami lękowymi, depresyjnymi i osobowości, a także psychiatrią perinatalną. Diagnozuję i prowadzę pacjentów z ADHD, przyjmuję pacjentki z depresją ciężarnych, oraz innymi zaburzeniami psychicznymi występującymi w czasie ciąży i połogu.


Praktykuję podejście humanistyczne do leczenia, stanowiące tzw. trzecią siłę psychologii, po psychoanalizie i psychologii behawioralnej. Zgodnie z jej zasadami, uznaję, że w każdym człowieku jest ogromna siła, która pozwala mu, jeśli tylko jest on odpowiednio poinformowany, przejąć odpowiedzialność za swoje zdrowie psychiczne. Lekarz, zgodnie z nurtem psychiatrii humanistycznej, powinien wyjaśniać pacjentowi aktualny stan wiedzy na temat jego dolegliwości i pomagać w wyborze najlepszej terapii, a nie narzucać mu swoją wolę z pozycji eksperta.


Za pracę naukową nad neurobiologią mózgu uzyskałem wiele nagród (m.in. Polskiej Akademii Nauk, Premiera RP i Ministra Zdrowia). Jestem współautorem kilkudziesięciu prac naukowych, opublikowanych m.in. w piśmie Lancet. Jestem przedstawicielem Międzynarodowego Towarzystwa Psychiatrii Okołoporodowej Marce oraz Europejskiej Akademii Neuropsychiatrii

 

enlightened dr Renata Socha - wspiera osoby neuroróżnorodne, uważa się za osobę neuroróżnorodną, bo...


...każdy człowiek jest częścią neuroróżnorodności, ponieważ nasze mózgi działają na różne sposoby. Neuroróżnorodność obejmuje zarówno osoby neurotypowe (czyli te, których sposób myślenia i funkcjonowania jest zgodny z dominującymi normami), jak i neuroatypowe (czyli te, które odbiegają od tego wzorca.


Czasami myślę, iż jestem neuroatypowa, patrząc na mój sposób myślenia, uczenia się i odczuwania świata. Czasami zauważam unikalne strategie działania, bywa, że myślę nieszablonowo, dostrzegam rzeczy, których inni nie zauważają. Pewne aspekty codziennego funkcjonowania są dla mnie bardziej wymagające niż dla większości. Biorąc pod uwagę fakt, że Neuroróżnorodność to spektrum, a każda osoba ma swój unikalny profil poznawczy to tak, jestem.


Jestem psychologiem klinicznym, terapeutą EEG – Biofeedback, terapeutą Snoezelen, pedagogiem, pedagogiem specjalnym, Profesorem Oświaty, ekspertem Ministerstwa Edukacji i Nauki ds. awansu zawodowego nauczycieli, wykładowcą akademickim.

 

enlightened dr n. hum. Olga Knapek – ma ADHD, mama neuroróżnorodnych dzieci, wspiera osoby neuroróżnorodne


Psycholożka, literaturoznawczyni, terapeutka. Pracuję z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, parami. Doskonalę się w terapii w nurcie prowokatywnym. Ukończyłam studia Psychologia dzieci i młodzieży na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Wcześniej ukończyłam Filologię polską na Uniwersytecie Śląskim oraz studia doktoranckie w dyscyplinie Literaturoznawstwo. Przez wiele lat nauczałam Analizy i Interpretacji na wydziale filologicznym Uniwersytetu Śląskiego, co rozwinęło znacznie mój warsztat psycholożki i terapeutki. Uczyłam także przedmiotu "Emocje i motywacje" w Akademii Górnośląskiej.


Pracowałam w Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Piasku z dziećmi z niepełnosprawnościami sprzężonymi oraz przez krótki czas w Stowarzyszeniu PO-MOC pomagającemu kobietom i dzieciom, ofiarom przemocy i handlu ludźmi. Najwięcej nauczyłam się podczas stażu na Oddziale Psychiatrii i Psychoterapii wieku Rozwojowego w Centrum Pediatrii w Sosnowcu. Obecnie jestem psycholożką w IV Liceum Ogólnokształcącym im. S. Staszica w Sosnowcu oraz prowadzę własną praktykę.

 

enlightened Katarzyna Kachel - autorka książek o neuroróżnorodności


Jestem kobietą, przyjaciółką, córką, siostrą, partnerką, dziennikarką, autorką książek i terapeutką oddechu. Rozmawiam o rzeczach ważnych, piszę o trudnych i pięknych, słucham, czuję, widzę i ciekawię się człowiekiem na różnych jego poziomach i zakrętach; w jego miękkościach, grząskościach, radościach, zasobach, zmrożeniach i bliznach. W pisaniu interesuje mnie człowiek w swoich przemianach i powrotach. Jestem współautorką książek: „Arka. Opowieść o życiu i przetrwaniu Aleksander Skotnicki”. „Lili Stern-Pohlmann. Pytałam Boga, dlaczego mnie ocalił”, „Żyję, czy to mało?”, autorką książki „Wszystkie moje straty. O ciąży, traumie i odzyskanym życiu”. W kwietniu premierę będzie miała moja książką o osobach Neuroróżnorodnych.


enlightened Marcin Łokciewicz - autor książek, wspiera osoby neuroróżnorodne


Pedagog, pisarz, publicysta. Sam uwielbia podróże, dobre jedzenie, muzykę rockową, sport, nowe znajomości, a największe szczęście przynoszą mu drobne chwile. Od 1998 roku pracuje jako nauczyciel-wychowawca w Zespole Szkół przy Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze pod Zieloną Górą. Animator kultury, arteterapeuta, weteran Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego.

Autor książki „Zamek rządzi”, wspólnie z Katarzyną Kachel napisał też głośną książkę „Żyję, czy to mało?”. Wywiady z nim ukazały się też w książkach Małgorzaty Gołoty : „Żyletkę zawsze noszę przy sobie” i "Jak być dobrym rodzicem?” oraz w książce Moniki Szubrycht „Szczęśliwe i silne dziecko”, a także w „Epidemii samotności” Agnieszki Łopatowskiej i Moniki Szubrycht. Podcasty m.in. : "Żyję, czy to mało?" - Madame Monday, "Żyję, czy to mało?" - Kanapa u Literackich, "Żyję, czy to mało?" - Drogowskazy radia Eska Rock, "Mówią, że kryzys zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży nigdy nie był tak ogromny", odcinek z serii „Mówią, że” wydawnictwa Filia, "Co zrobić, by dziecko chciało żyć?" - Gośka Serafin-Bez Farbowania, "Żyję, czy to mało?" - Portret Autentyczny – Hoodkevitz, "SOS! Psychika młodzieży w rozsypce. Karta na stół!" - ZTE Civilitas.

 

enlightened Aleksandra Majsnerowska - wspiera osoby neuroróżnorodne

Z wykształcenia dietetyczka kliniczna i pedagożka, studentka neurodietetyki na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Na co dzień prowadzi poradnię dietetyki klinicznej FoodMed Centrum w Zielonej Górze. Od kilku lat realizuje programy edukacyjne z fundacją Akademia Zdrowej Rodziny,  autorka
i koordynatorką  programu edukacyjnego Piona na Zdrowie. W Piona na zdrowie prowadzi warsztaty edukacyjne dla dzieci, współpracuje z placówkami oświatowymi, prowadzi terapię karmienia dla dzieci z trudnościami w jedzeniu. W ramach współpracy z fundacją tworzę materiały edukacyjne, kampanie społeczne, filmy edukacyjne dla dzieci i młodzieży. W pracy zawodowej wiele uwagi poświęca prawidłowemu funkcjonowaniu mikroflory jelitowej swoich pacjentów. Specjalizuje się w dietoterapiach chorób układu pokarmowego, alergii i nietolerancji, zaburzeń neurozwojowych oraz chorób autoimmunizacyjnych. Specjalizuje się w dietoterpaii nietolerancji histaminy

 

enlightened Zbigniew Piotr Kamrat – ma ADHD, wspiera osoby neuroróżnorodne


Psychoterapeuta (Krakowskie Centrum Psychodynamiczne), specjalista psychoterapii uzależnień (Szpital Kliniczny im. dr. J. Babińskiego SPZOZ w Krakowie), psychoonkolog (Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University), terapeuta Brainspotting (Brainspotting Polska), diagnosta ADHD i ASD, coach ICF. Na co dzień pracuje jako specjalista w Centrum Zdrowia Psychicznego w Zielonej Górze, wspierając osoby z trudnościami psychicznymi oraz te w spektrum autyzmu i ADHD. W swojej pracy terapeutycznej realizuje m.in. założenia Stosowanej Analizy Potrzeb Fundacji Prodeste oraz korzysta z narzędzi dialogu motywującego.

Angażuje się w psychoedukację i działalność charytatywną, prowadząc comiesięczne bezpłatne konsultacje psychoterapeutyczne w lubuskim NFZ, uczestnicząc w cyklicznych spotkaniach psychoedukacyjnych dla młodzieży i dorosłych w WiMBP Norwid w Zielonej Górze, a także regularnie biorąc udział w audycjach radiowych poświęconych zdrowiu psychicznemu. Jako społecznik współpracuje z licznymi fundacjami i stowarzyszeniami, m.in.: Stowarzyszenie Warto Jest Pomagać, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Polski Związek Niewidomych, Fundacja Szansa – Jesteśmy Razem, Stowarzyszenie – Po Drugiej Stronie Cukru, prowadząc bezpłatne warsztaty rozwoju osobistego i wsparcia psychologicznego.


Prywatnie – spełniony mąż i tata, pasjonat włoskiej kawy, kina artystycznego, pieszych wędrówek oraz polskiego morza.

 

enlightened Marcin Gromnicki - ma ADHD i dyskalkulię


Jestem muzykiem, gitarzystą basowym, nauczycielem, mężem i ojcem... Moją siłą i moją słabością jest ADHD. ADHD czyni wrażliwym, daje paliwo i pomysły, napędza kreatywność oraz odwagę. Ale czyni też nadwrażliwym, chaotycznym, zabiera energię... kreatywność i odwagę. Bywa sprzymierzeńcem i bywa wrogiem. A bardziej formalnie... Przygodę z dźwiękami rozpocząłem w 1995 r. Rozwijając swoje umiejętności miałem okazję uczyć się pod okiem wielu znakomitych  polskich instrumentalistów. Jestem absolwentem kierunku "Edukacja Muzyczna" (specjalizacja: muzyka jazzowa) w Uniwersytecie Zielonogórskim. Od kilkunastu lat sam edukuję żądnych wiedzy gitarzystów i basistów. Będąc niecierpliwym, cierpliwie uczę innych. Mając w adhd`owym pakiecie dyskalkulię, zajmuję się muzyką, która od strony teoretycznej opiera się na matematyce. Przez wszystkie lata zbierania doświadczeń miałem okazję współpracować z wieloma wartościowymi artystami, m.in.: Michał Maliński (Grubson, K. Nosowska), Abel (wytwórnia hip-hopowa Wielkie Joł), zespół Echa (wytwórnia SP Records), Ania Szarmach... Prowadziłem również autorski zespół MG Projekt wykonujący jazz-rockową muzykę instrumentalną. Brałem także udział w nagraniach płyt: "Przestrzenie" zespołu New Message (2016) i "Zanim nadejdzie noc" Daniela Grupy (2021). Aktualnie rozwijam swoją twórczość solową w kategorii muzyki ilustracyjnej, elektronicznej i ambient. Korzystając z siedmiostrunowej gitary basowej połączonej z efektami modulującymi dźwięk, staram się kreować różnorodne nastroje. Przede wszystkim relaksacyjne, ale także ilustrujące krajobrazy, przeżycia czy wspomnienia.

 

enlightened Ewa Dąbrowska-Gut - wspiera osoby neuroróżnorodne


Psycholożka, specjalność kliniczna, mediatorka, pedagożka, nauczycielka dyplomowana. Jest szkolnym psychologiem, pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi indywidualnie i grupowo, wspiera rodziców.


Bezpośrednio po maturze zdobyła tytuł magistra slawistyki. Początkowo jako bohemista, dziennikarz i nauczyciel języka angielskiego przyglądała się światu i ludziom, by na bazie zdobytych doświadczeń zdecydować o dalszym rozwoju i otrzymać kwalifikacje psychologa na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS we Wrocławiu.


Ukończyła także studia podyplomowe w zakresie terapii zaburzeń zachowań adolescentów i osób dorosłych, psychologicznego wspomagania dzieci i młodzieży z trudnościami, pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, dziennikarstwa multimedialnego i public relations oraz studium mediacji, psychologii sądowej, terapii dzieci i młodzieży, a także terapii rodzin. Obecnie w trakcie kształcenia z zakresu seksuologii. Bardzo lubi ludzi, taniec towarzyski i przyrodę, której fotografowanie postrzega jako cudowny trening uważności.

 

enlightened Agnieszka Olszewska - wspiera osoby neuroróżnorodne


Jestem Specjalistką Psychologii Klinicznej Dzieci i Młodzieży, neurologopedką, nauczycielką. Prowadzę praktykę diagnostyczno-terapeutyczną w Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej LILAVATI w Żarach. Pracuję z dziećmi, z młodzieżą i z dorosłymi. Szkolę specjalistów w zakresie neurodydaktyki oraz neurotechnologii. Pasjonuje mnie metodyka nauczania i poezja. Uwielbiam tworzyć i uczyć się.

 

enlightened Kamila Wilczyńska – wspiera osoby neuroróżnorodne, ma neuroróżnorodną rodzinę


Dziennikarka z pierwszego wykształcenia i z praktyki, z wieloletnim doświadczeniem telewizyjnym w regionalnym oddziale Telewizji Polskiej w Gorzowie Wlkp. Laureatka ogólnopolskiej nagrody Idol w kategorii Media przyznawanej przez Fundację Szansa dla Niewidomych oraz dwukrotnie nagradzana w konkursach organizowanych przez LOW NFZ za materiały o tematyce zdrowotnej. Z pasji, już za chwilę psycholożka, psychoterapeutka CBT w trakcie szkolenia, zafiksowana w tematyce neuroróżnorodności, zwłaszcza spektrum autyzmu i ADHD. Prywatnie – żona i matka ADHD-owców, doskonale znająca życie z neuroatypowością od każdej strony. Kocha nietuzinkowe stroje, dobrą kawę i wędrówki po górach.

 

enlightened Paulina Sawa-Oponowicz - wspiera osoby neuroróżnorodne

Wspieram rodziców w budowaniu odporności oraz radzeniu sobie z wyzwaniami, które niesie ze sobą wychowanie dzieci (ze spectrum autyzmu
i ADHD). Jako akredytowany mentor EMCC, certyfikowany coach prowokatywny oraz trener odporności psychicznej MTQPlus, pracuje z rodzicami, oferując im wsparcie w zmaganiach z wypaleniem rodzicielskim i trudnościami w komunikacji z dziećmi. Dzięki technikom coachingu prowokatywnego pomagam w budowaniu strategii odporności psychicznej oraz podnoszeniu pewności siebie rodziców.


Jestem także trenerką FRIS®, co pozwala mi wspierać rodziców w zrozumieniu ich własnego stylu komunikacji oraz w nauce lepszego porozumiewania się z innymi. Jako konsultantka kryzysowa i trenerka Podróż Bohatera®, łączę swoje doświadczenia osobiste jako mamy czwórki dzieci z moją pasją zawodową. W moim życiu ważne jest aktywne spędzanie czasu – od biegania po wspinaczki górskie. Moje zaangażowanie w sferze osobistej i zawodowej sprawia, że z jeszcze większym oddaniem dzielę się wiedzą i doświadczeniem, aby wspierać rodziców na ich drodze do budowania ich własnej strategii odporności psychicznej. Jest trenerką Treningu Umiejętności Społecznych Dzieci i Młodzieży

enlightened Romana Anna Błahuta – wspiera neuroróżnorodne dzieci

Pedagog z ponad 40-letnim doświadczeniem w zawodzie nauczyciela, obecnie pracująca w Poradni Psych-Pedagogicznej w Żaganiu. Posiada wszechstronne doświadczenie dydaktyczne, zdobyte na wszystkich etapach edukacji – od przedszkola, przez nauczanie początkowe w klasach I-III, pracę z uczniami klas V-VIII, aż po szkołę średnią i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy.


Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, ukończyła studia na kierunkach: pedagogika ogólna, pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, nauczanie zintegrowane, edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz zarządzanie placówkami oświatowymi. W kadencji 2019-2024 pełniła funkcję prezeski Związku Nauczycielstwa Polskiego w oddziale w Żaganiu, działaniem związków objętych było siedem samorządów. Jest ławnikiem sądowym w Sadzie Rodzinnym w Żaganiu już trzecia kadencję. 


Od ponad 20 lat w swojej pracy pedagogicznej wykorzystuje elementy systemu Marii Montessori, którego założenia poznała w Polskim Stowarzyszeniu Montessori w Łodzi. Jej podejście opiera się na założeniu, że kluczowym elementem wspierania rozwoju dziecka jest obserwacja, podążanie za jego indywidualnym tempem oraz stworzenie przestrzeni do wyciszenia i relaksacji przed przystąpieniem do procesu poznawczego. W myśl filozofii Marii Montessori wychowanie jest pomocą w rozwoju – dorośli mogą jedynie wspierać dziecko na jego drodze, lecz nie powinni narzucać mu tempa ani kierunku, ponieważ może to utrudniać jego naturalny rozwój.

W ramach swojej działalności w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Żaganiu prowadzi terapię indywidualną, a także odwiedza szkoły i przedszkola, gdzie realizuje zajęcia zgodne z założeniami pedagogiki Montessori. Swoją wiedzę i doświadczenie chętnie przekazuje innym, kierując się zasadą, że wiedzą należy się dzielić.

 

enlightened Halina Szyposz - wspiera osoby neuroróżnorodne


Pedagożka (nauczycielka historii), socjoterapeutka, terapeutka uzależnień, dyrektorka Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Żaganiu, certyfikowana trenerka Treningu Zastępowania Agresji TZA-ART, oligofrenopedagog, współzałożyciel i wiceprezes Stowarzyszenie Inicjatyw „Skrzydła”. Koordynatorka projektów edukacyjnych, programów oraz innowacji pedagogicznych, w tym , „Bezpieczna i przyjazna szkoła-edukacja włączająca kształcenie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w szkołach ogólnodostępnych, z oddziałami integracyjnymi i integracyjnych”, „Pokonać własne ograniczenia”. Jest koordynatorką ośrodka koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczego w powiecie żagańskim. W ramach działań na rzecz osób niepełnosprawnych przy poradni kontynuuje działalność Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo „Integracja”. Była koordynatorką wielu projektów z zakresu pomocy psychologicznej, pedagogicznej, prawnej, pomocy osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym. Inicjatorka i koordynatorka projektu „Dom Dziennej Pomocy" w Żaganiu wraz z usługami opiekuńczymi w miejscu zamieszkania”.

 

enlightened Monika Aniszkiewicz – wspiera osoby neuroróżnorodne

Pedagog specjalny, od ponad dwudziestu lat pracujący głównie w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym z dziećmi i młodzieżą ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Logopeda, polonista, trener TUS, doradca rodzinny
 

enlightened Magdalena Łazar – artystka i pedagożka wspierająca osoby neuroróżnorodne


Artystka, malarka, wokalistka, pedagożka, wykładowczyni.


Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Instytutu Kultury i Sztuki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Od lat tworzy w zakresie sztuki wizualnej, performatywnej Posiada bogate doświadczenie w pracy z osobami nieneuronormatywnymi w dziedzinie sztuk plastycznych oraz śpiewu.


Jej prace prezentowane są na wystawach indywidualnych, m.in. w Filharmonii Zielonogórskiej podczas Miesiąca Kobiet, na ArtSchow w Warszawie, w BWA w Zielonej Górze, Galerii ATH w Bielsku-Białej oraz na wystawach zbiorowych, w tym na wystawie „Ballady o zbrodni” w A_Galerii przy Wydziale Nauk Humanistycznych w Siedlcach. Jej obrazy trafiają do kolekcjonerów w Europie i poza nią – były prezentowane także w Australii i Japonii. Jest autorką ilustracji do książek, a jej obraz zdobi etykietę wina Ambrozja z Winnicy Saganum. Współtworzy zespół na dwa głosy i wiolonczelę Magdalena i Siostry Massier.


 

                    Organizatorki                      



      enlightened Renata Wcisło - ma ADHD, mama neuroróżnorodnych dzieci, wspiera osoby neuroróżnorodne 


Prezeska Fundacji Piętro Wyżej, dyrektorka programowa Festiwalu Górskiego, z imprezą związana od 2013 roku. Dziennikarka prasowa i radiowa, animatorka kultury. W latach 2009-2015 redaktor naczelna „Taternika”, najstarszego magazynu górskiego. Pisze, redaguje, inicjuje, organizuje, prowadzi imprezy, warsztaty i szkolenia dla dzieci oraz dorosłych. Jedna z inicjatorek nagród za popularyzację kultury górskiej przyznawanej co roku w Lądku-Zdroju. Taterniczka jaskiniowa związana ze Speleoklubem „Bobry” Żagań, góry kocha pod każdą postacią.


Współzałożycielka Fundacji Piętro Wyżej, zaangażowana w działalność kilku organizacji pozarządowych, przez lata związana również z Polskim Związkiem Alpinizmu i Fundacją na rzecz Collegium Polonicum. Była już wydawczynią, rzeczniczką, specjalistką od promocji, zarządzania kryzysowego, działała w komisjach mediów, organizowała akcje humanitarne i społeczne, pomagała zakładać organizacje społeczne. Zafascynowana ludźmi, światem, antropologią, neurobiologią i psychologią, historią i kulturą. Jej motto to „proste życie”. Najlepiej na wsi, w otoczeniu przyrody, rodziny i zwierząt. Stara się żyć wg Porozumienia bez Przemocy  (NVC, nonviolent communication) Marshalla Rosenberga, które praktykuje od blisko 10 lat i wciąż się uczy.

 

enlightenedEwa Dąbrowska-Gut - wspiera osoby neuroróżnorodne

Przyjaciółka Fundacji Piętro Wyżej - Psycholożka, specjalność kliniczna, mediatorka, pedagożka, nauczycielka dyplomowana. Jest szkolnym psychologiem, pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi indywidualnie i grupowo, wspiera rodziców. Bezpośrednio po maturze zdobyła tytuł magistra slawistyki. Początkowo jako bohemista, dziennikarz i nauczyciel języka angielskiego przyglądała się światu i ludziom, by na bazie zdobytych doświadczeń zdecydować o dalszym rozwoju i otrzymać kwalifikacje psychologa na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS we Wrocławiu.



enlightened Marta Nadrzycka-Soczek – wspiera osoby neuroróżnorodne


Wiceprezeska Fundacji Piętro Wyżej, z zawodu - konsultant i szkoleniowiec z zakresu zarządzania, z pasji - społecznik i organizator społecznych inicjatyw. Doradca i HR Biznes partner wielu lubuskich przedsiębiorców. Realizując projekty biznesowe zawsze bierze pod uwagę społeczną odpowiedzialność biznesu, często rozbudowując realizowane projekty o sferę społeczną, współpracę z organizacjami pozarządowym i potencjał społeczny. Była członkini Rady Pożytku Publicznego Województwa Lubuskiego, aktualnie Radna Miasta Żagań.

enlightened Katarzyna Kara – ma społeczne ADHD


Przyjaciółka Fundacji Piętro Wyżej, z wykształcenia organizatorka turystyki i rekreacji, przewodniczka turystyczna, zawodowo asystentka Zarządu w dużej firmie produkcyjnej. Prywatnie żona, mama dwóch prawie dorosłych chłopaków, których zaraziła zaangażowaniem do działalności społecznej. Rodzinnie pomagają w wielu wydarzeniach sportowych, kulturalnych i społecznych w Żaganiu. Powołała do życia grupę inicjatywną Bezszelestni, która aktywnie działa na terenie miasta, niosąc pomoc potrzebującym. Radna Miasta Żagań.