AKTUALNOŚCI

UCHODŹCY

dnia: 05.03.2017 - 17:00

W niedzielę, 5 marca 2017 r., zapraszamy na kolejne SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKAMI I LUDŹMI GÓR. Tym razem Jagoda Skarżeńska i Maciek Sokołowski: "To nie jest typowy pokaz zdjęć z urlopu. Pojechaliśmy do Suboticy w Serbii, gdzie znajduje się brama do raju. Rajem jest Unia Europejska, a pukającymi do jej bram… uchodźcy z Bliskiego Wschodu. Pojechaliśmy zobaczyć, spróbować zrozumieć, bo patrzenie oczyma mediów to patrzenie przez krzywe zwierciadło.Zobaczyliśmy i chcemy to pokazać Wam. Bez naszych ocen i sądów - każdy zdanie musi wyrobić sobie sam."

Jagoda Skarżeńska - analityk w podróży. Wiecznie rozdarta pomiędzy morzem a górami, korpo-pracą a podróżami, romantyzmem a śląskim pragmatyzmem. Na żadnych studiach nie nauczyła się tyle, co na targu w Marrakeszu, obrzezaniu w Rijadzie, u fryzjera w Pnom Phen czy w kondukcie w Varanasi. Wierzy, że w każdym czai się coś ładnego i od każdego trzeba się uczyć.

Maciej Sokołowski - Organizator Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdrój i paru innych wydarzeń kulturalno – sportowo – skandalicznych. Gospodarz w schroniskach w Górach Stołowych. Felietonista i komik z zamiłowania. Raz dla żartu poszedł w góry i tak już zostało.

5 marca 2017, godz. 17, Sala Inter, pałac, Żagań

Wstęp wolny.

Zapraszają:
Fundacja Piętro Wyżej
Centrum Kultury w Żaganiu
Pałac Książęcy sp. z o.o.
Speleoklub Bobry Żagań