AKTUALNOŚCI

Zwykłe i niezwykłe zjawiska meteorologiczne w Karkonoszach

dnia: 24.02.2016 - 08:00

Do zobaczenia w piątek! Serdecznie zapraszamy Was na spotkanie z Tomkiem Nasiółkowskim, który pracuje na Śnieżce i... tam właśnie podgląda niezwykłe zjawiska... Świetna i nagradzana prelekcja, niesamowite zdjęcia, ciekawa opowieść i przesympatyczny Autor.ORGANIZATORZY: Fundacja Piętro Wyżej, Centrum Kultury w Żaganiu, Pałac Książęcy sp. z o.o., Speleoklub BOBRY ŻagańNOWY CYKL SPOTKAŃ z PODRÓŻNIKAMI I LUDŹMI GÓR:

"Gloria, miraż i morze chmur, czyli...
zwykłe i niezwykłe zjawiska meteorologiczne w Karkonoszach."

TOMASZ NASIÓŁKOWSKI
godz. 10.30 – prelekcja zamknięta dla szkół
godz.18.00 – prelekcja otwarta dla mieszkańców
WSTĘP WOLNY

Zjawiska meteorologiczne są wspaniałymi spektaklami przyrodniczymi o niezwykłym pięknie i dynamice, które zachodzą w atmosferze ziemskiej. Wiele zjawisk możemy zaobserwować tylko i wyłącznie w górach, a Śnieżka i Karkonosze są idealnym miejscem do ich podziwiania. Podczas prezentacji poznamy i zobaczymy wiele zdjęć fenomenów natury, takich jak gloria, morze chmur, czy miraż.

O autorze:
Mieszka w Jeleniej Górze, magister geografii, pracuje jako meteorolog w Wysokogórskim Obserwatorium Meteorologicznym na Śnieżce. Od wielu lat jego życie związane jest z górami i turystyką. Profil jego działalności obejmuje kilka dziedzin, których wspólnym mianownikiem są góry i podróże. Jest licencjonowanym przewodnikiem górskim na obszarze Sudetów, pilot wycieczek krajowych i zagranicznych oraz przewodnik po Pradze. Oprócz oprowadzania grup po Dolnym Śląsku, Czechach i Saksonii podejmuję się wypraw o charakterze trampingowym i trekkingowym do krajów azjatyckich i afrykańskich. Prowadzę również prelekcje i wykłady multimedialne, w których przedstawiam opowieści i slajdy ze swoich podróży.